SM6702-33HB-EL
SM6702-33HB-EL SM6702-33HB-EL - Brand New NPC IC Chips
Get Quote
Buy Now
SM6702-33HB-EL
SM6702-33HB-EL - Brand New NPC IC Chips
Manufacturer Part No: SM6702-33HB-EL In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNPC
Product CategoryIC Chips
OVERVIEW
FEATURES
■ Power dissipation : 24 µW at VIN = 1.5 V, VOUT = 3.0 V, IOUT = 100 µA
■ Start-up input voltage : 0.9 V (max) at RL = 30 kΩ
■ Output voltage : 2.2 V to 3.3 V, available in 0.1 Vstep
■ High efficiency : 85% at VIN = 1.5 V, VOUT = 3.0 V, IOUT = 1 mA
■ Low ripple voltage
■ Package : SOT23-3, SOT89-3
APPLICATIONS
■ PDA, Mobile IT equipment
■ Digital Stil Camera
■ Pager
■ Constant-voltage sources for battery-operated equipment
■ Local voltage sources
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback