201S42E221JV4E
201S42E221JV4E 201S42E221JV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
201S42E221JV4E
201S42E221JV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 201S42E221JV4E In Stock
Contact us
ManufacturerJohanson
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesE
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1111 (2828 Metric)
Capacitance220pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated200V
Size-Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.102" (2.59mm)
Product Details
__
[ Johanson ]
SURFACE MOUNT MLCCS 10 - 200 VDC
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback