LP3985IBPX-2.5
LP3985IBPX-2.5 LP3985IBPX-2.5 - Brand New Panduit IC Chips
Get Quote
Buy Now
LP3985IBPX-2.5
LP3985IBPX-2.5 - Brand New Panduit IC Chips
Manufacturer Part No: LP3985IBPX-2.5 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerPanduit
Product CategoryIC Chips
MfrNational Semiconductor
Series*
PackageBulk
Product-StatusActive
◆ Ultra-Low-Noise for RF Application
◆ 2V- 6V Input Voltage Range
◆ Low Dropout : 220mV @ 300mA
◆ 1.2V, 1.5V, 1.8V, 2.5V, 2.8V 3.0V and 3.3V Fixed
◆ 300mA Output Current, 550A Peak Current
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback