LB2518T100K
LB2518T100K LB2518T100K - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LB2518T100K
LB2518T100K - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LB2518T100K In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLB
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating165mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±10%
Lead-Spacing1.5 mm
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency2.52 MHz
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)250 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency30MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current165 mA
Maximum-DC-Resistance250 mOhms
Self-Resonant-Frequency30 MHz
Product Details
__
LB251
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback