FAR-F5KA-897M50-D4DC-Z
FAR-F5KA-897M50-D4DC-Z FAR-F5KA-897M50-D4DC-Z - Brand New TAIYO YUDEN SAW Filters
Get Quote
Buy Now
FAR-F5KA-897M50-D4DC-Z
FAR-F5KA-897M50-D4DC-Z - Brand New TAIYO YUDEN SAW Filters
Manufacturer Part No: FAR-F5KA-897M50-D4DC-Z In Stock
MOQ: 1pcs
Category: SAW Filters
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategorySAW Filters
SeriesF5
ProductSAW Filters
TypeSAW Filter
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Package-Case1.4 mm x 1 mm x 0.5 mm
Frequency897.5MHz Center
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range700 MHz to 1000 MHz
Size-Dimension0.055" L x 0.039" W (1.40mm x 1.00mm)
ApplicationsCellular, GSM
Filter-TypeBand Pass
Ratings-
Bandwidth35MHz
Height-Max0.020" (0.50mm)
Insertion-Loss2.2dB
Product Details
__
EGSM Tx (50/50ohm Unbalance)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback