3224J-1-100E
3224J-1-100E 3224J-1-100E - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
3224J-1-100E
3224J-1-100E - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 3224J-1-100E In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3224 - Sealed
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleJ Lead
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionRectangular - 0.181" x 0.138" Face x 0.146" H (4.60mm x 3.50mm x 3.71mm)
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms10
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeSide Adjustment
Number-of-Turns12 Turns
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback