IS61LP6436A-133TQLI
IS61LP6436A-133TQLI IS61LP6436A-133TQLI - Brand New ISSI Memory
Get Quote
Buy Now
IS61LP6436A-133TQLI
IS61LP6436A-133TQLI - Brand New ISSI Memory
Manufacturer Part No: IS61LP6436A-133TQLI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerISSI
Product CategoryMemory ICs
SeriesIS61LP6436A
TypeSynchronous
PackagingTray Alternate Packaging
Unit-Weight0.023175 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTQFP-100
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3.135 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package100-TQFP (14x20)
Memory Capacity2M (64K x 36)
Memory-TypeSRAM - Synchronous
Speed133MHz
Data-RateSDR
Access-Time4 ns
Format-MemoryRAM
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Interface-TypeParallel
Organization64 k x 32
Supply-Current-Max190 mA
Supply-Voltage-Max3.465 V
Supply-Voltage-Min3.135 V
Maximum-Clock-Frequency133 MHz
DESCRIPTION
FEATURES
• Internal self-timed write cycle
• Individual Byte Write Control and Global Write
• Clock controlled, registered address, data and control
• Pentium™ or linear burst sequence control using MODE input
• Three chip enables for simple depth expansion and address pipelining
• Common data inputs and data outputs
• JEDEC 100-Pin TQFP package
• Power-down snooze mode
• Power Supply:
+3.3V VDD
+3.3V or 2.5V VDDQ (I/O)
• Lead-free available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback