MLG0603S8N2JT000
MLG0603S8N2JT000 MLG0603S8N2JT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG0603S8N2JT000
MLG0603S8N2JT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG0603S8N2JT000 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating200mA
Package-Case0201 (0603 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.013" (0.33mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency8.2nH
DC resistance (DCR)700 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor5 @ 100MHz
Self Resonant Frequency3.8GHz
Frequency-Test100MHz
FEATURES
• Nominal inductance values are supported from 0.3 to 100nH.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback