EXB-H6V472J
EXB-H6V472J EXB-H6V472J - Brand New PANASONIC Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
EXB-H6V472J
EXB-H6V472J - Brand New PANASONIC Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: EXB-H6V472J In Stock
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Height0.106" (2.69mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.329" L x 0.087" W (8.35mm x 2.20mm)
Applications-
Supplier-Device-Package
Tolerance±5%
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
Circuit-TypeIsolated
Resistance-Ohms4.7k
Number-of-Resistors3 Resistors
Number-of-Pins6 Pins
Power-Per-Element100mW
Package-Case6-SSIP
EXBD: 3.2 mm × 1.6 mm × 0.55 mm, 0.635 mm pitch
EXBE: 4.0 mm × 2.1 mm × 0.55 mm, 0.8 mm pitch
EXBA: 6.4 mm × 3.1 mm × 0.55 mm, 1.27 mm pitch
EXBQ: 3.8 mm × 1.6 mm × 0.45 mm, 0.5 mm pitch
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback