EP4CE15F23I8LN
EP4CE15F23I8LN EP4CE15F23I8LN - Brand New Intel / Altera FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Get Quote
Buy Now
EP4CE15F23I8LN
EP4CE15F23I8LN - Brand New Intel / Altera FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Manufacturer Part No: EP4CE15F23I8LN In Stock
TradenameCyclone IV
Package-CaseFBGA-484
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply0.97 V ~ 1.03 V
Supplier-Device-Package484-FBGA (23x23)
IC Number of Gates-
Number-of-I-O343 I/O
Total-RAM-Bits516096 Bits
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage1 V to 1.2 V
Maximum-Operating-Frequency200 MHz
Input/output343 I/O
■ Protocol bridging applications for under 1.5 W total power
■ 150 mW per channel power consumption
■ Support for DDR2 SDRAM interfaces up to 200 MHz
■ Support for QDRII SRAM and DDR SDRAM up to 167 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback