CY7C403-25PC
CY7C403-25PC CY7C403-25PC - Brand New Cypress Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
CY7C403-25PC
CY7C403-25PC - Brand New Cypress Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: CY7C403-25PC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCypress Semiconductor
Product CategoryIC Chips
Functional Description
Features
• Processed with high-speed CMOS for optimum speed/power
• 25-MHz data rates
• 50-ns bubble-through time—25 MHz
• Expandable in word width and/or length
• 5-volt power supply ± 10% tolerance, both commercial and military
• Independent asynchronous inputs and outputs
• TTL-compatible interface
• Output enable function available on CY7C403 and CY7C404
• Capable of withstanding greater than 2001V electrostatic discharge
• Pin compatible with MMI 67401A/67402A
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback