SN74LVC3G14YZAR
SN74LVC3G14YZAR SN74LVC3G14YZAR - Brand New Texas Instruments Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
SN74LVC3G14YZAR
SN74LVC3G14YZAR - Brand New Texas Instruments Gates and Inverters
Manufacturer Part No: SN74LVC3G14YZAR In Stock
Series74LVC
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case8-XFBGA, DSBGA
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesSchmitt Trigger
Voltage-Supply1.65 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-DSBGA, 8-WCSP (1.9x0.9)
Number-of-Circuits3 Circuits
Number-of-Inputs3 Inputs
Quiescent Current10μA
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL4.3ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeInverter
Logic-Level-Low0.3 V ~ 1.4 V
Logic-Level-High1.4 V ~ 3.7 V
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback