CBC2518T220M
CBC2518T220M CBC2518T220M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CBC2518T220M
CBC2518T220M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CBC2518T220M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCB
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating460mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)1.001 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation320mA
Q factor-
Self Resonant Frequency19MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current320 mA
Maximum-DC-Resistance770 mOhms
Self-Resonant-Frequency19 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback