PH50S110-5
PH50S110-5 PH50S110-5 - Brand New TDK-Lambda DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
PH50S110-5
PH50S110-5 - Brand New TDK-Lambda DC-DC Converters
Manufacturer Part No: PH50S110-5 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerTDK-Lambda
Product CategoryDC DC Converters
SeriesPH-S
ProductIsolated
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Height0.5 in
Length1.61 in
Width3.38 in
Package-CaseModule
Operating-Temperature-20°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP
Size-Dimension3.85" L x 1.61" W x 0.50" H (86.0mm x 41.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max10A
Voltage-Input-Min82V
Voltage-Input-Max185V
Voltage-Isolation3kV (3000V)
Output-Power50 W
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency
Power-Watts-Manufacture-Series50W
Dimensions1.61 in x 3.38 in x 0.5 in
Input-Voltage88 V to 185 V
Output-Voltage-Channel-15 V
Output-Current-Channel-110 A
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback