MAMK2520T4R7M
MAMK2520T4R7M MAMK2520T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MAMK2520T4R7M
MAMK2520T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MAMK2520T4R7M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMCOIL™, MA
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.3A
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameMCoil
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.2 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingShielded
Test-Frequency2 MHz
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)260 mOhm Max
Core MaterialsMetal
Current-Saturation1.5A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test2MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current1.3 A
Maximum-DC-Resistance0.26 Ohms
Self-Resonant-Frequency-
Core-MaterialMetal
Q-Minimum-
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback