GRM155R71H221JA01J
GRM155R71H221JA01J GRM155R71H221JA01J - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM155R71H221JA01J
GRM155R71H221JA01J - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM155R71H221JA01J In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance220pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
■ Scope
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback