BRL3225T1R0M
BRL3225T1R0M BRL3225T1R0M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
BRL3225T1R0M
BRL3225T1R0M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: BRL3225T1R0M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesBR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000564 oz
Current-Rating2.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.7 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.067" (1.70mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1μH
DC resistance (DCR)51.6 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.4A
Q factor-
Self Resonant Frequency220MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.4 A
Maximum-DC-Resistance43 mOhms
Self-Resonant-Frequency220 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback