91R1A-R22-A15L
91R1A-R22-A15L 91R1A-R22-A15L - Brand New BOURNS Rotary Potentiometers, Rheostats
Get Quote
Buy Now
91R1A-R22-A15L
91R1A-R22-A15L - Brand New BOURNS Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: 91R1A-R22-A15L In Stock
Mounting-TypePanel Mount
Watt2W
TaperLinear
Resistance-Ohms10k
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±150ppm/°C
Adjustment-TypeSide Adjustment
Valve ActuatorSlotted
Actuator-Length0.866" (22.00mm)
Rotation300°
Resistive-MaterialCermet
Actuator-Diameter0.236" (6.00mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback