NLV32T-R27J-PFD
NLV32T-R27J-PFD NLV32T-R27J-PFD - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLV32T-R27J-PFD
NLV32T-R27J-PFD - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLV32T-R27J-PFD In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLV-PFD
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating450mA
QualificationAEC-Q200
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.094" (2.40mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency270nH
DC resistance (DCR)360 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor30 @ 25.2MHz
Self Resonant Frequency320MHz
Frequency-Test25.2MHz
• 0.01 to 470μH, E-12 Series, wide lineup compatible with J (±5%) tolerance, can be used for applications that need to meet strict L tolerance such as filter circuits.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback