CJA1117-3.3
CJA1117-3.3 CJA1117-3.3 - Brand New GP/CJ IC Chips
Get Quote
Buy Now
CJA1117-3.3
CJA1117-3.3 - Brand New GP/CJ IC Chips
Manufacturer Part No: CJA1117-3.3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerGP/CJ
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
The CJ1117 is a series of low dropout three-terminal regulators with a dropout of 1.15V at 1A output current.
FEATURES
• Low Dropout Voltage: 1.15V at 1A Output Current
• Trimmed Current Limit
• On-Chip Thermal Shutdown
• Three-Terminal Adjustable or Fixed 1.5V, 1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V
• Operation junction Temperature: 0 ℃to125℃
APPLICATIONS
• PC Motherboard
• LCD Monitor
• Graphic Card
• DVD-Video player
• NIC/Switch
• Telecom Modem
• ADSL Modem
• Printer and other peripheral Equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback