MNR34J5ABJ122
MNR34J5ABJ122 MNR34J5ABJ122 - Brand New Rohm Semiconductor Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
MNR34J5ABJ122
MNR34J5ABJ122 - Brand New Rohm Semiconductor Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: MNR34J5ABJ122 In Stock
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingAlternate Packaging
Height0.026" (0.65mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Applications-
Supplier-Device-Package
Tolerance±5%
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
Circuit-TypeIsolated
Resistance-Ohms1.2k
Number-of-Resistors4 Resistors
Number-of-Pins8 Pins
Power-Per-Element125mW
Package-Case2012, Convex, Long Side Terminals
Product Details
__
Chip Resistor Networks
Features
1) Can be mounted even more densely than chip resistors.
2) Mounting cost can be reduced by less frequency of mounting times.
3) Convex electrodes secures visual inspection of fillets after soldering.
4) ROHM resistors have obtained ISO9001 / ISO / TS16949 certification.
5) "Automotive" product is AEC-Q200 compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback