ACH3218-682-TD01
ACH3218-682-TD01 ACH3218-682-TD01 - Brand New TDK Corporation EMI/RFI Filters
Get Quote
Buy Now
ACH3218-682-TD01
ACH3218-682-TD01 - Brand New TDK Corporation EMI/RFI Filters
Manufacturer Part No: ACH3218-682-TD01 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: EMI/RFI Filters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryEMI/RFI Filters
SeriesACH
ProductEMI Network Filters
TypeLow Pass
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.5 A
Termination-StyleSMD/SMT
Voltage-Rating20 VDC
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 85 C
Height0.108" (2.75mm)
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1207 (3225 metric)
Capacitance6800 pF
TechnologyLC (T-Type)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range22 MHz to 75 MHz
Voltage-Rated20V
Size-Dimension0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Number-of-Channels1 Channel
Filter-Order3rd
Circuit-TypeLC (T) Filter
Current1.5A
Attenuation-Value25dB @ 22MHz ~ 75MHz
Center Frequency-
Resistance-Channel-Ohms0.06
Values-
ESD-ProtectionNo
Inductance-Frequency-
Resistance-
Cutoff-Frequency37 MHz
Product Details
__
Overview of the ACH Series
FEATURES
○ T-type EMC filter that can be used for high-current circuits.
○ Achieve excellent attenuation characteristics by using it for circuits with stable grounds.
○ Use this product under reflow soldering conditions.
APPLICATION
○ HE devices (TVs, VTRs, CD players, electronic musical instruments, PCs, etc.)
○ OA equipment (Computers, terminals, facsimiles, etc.)
○ FA equipment (Robots, NC machine tools, process controllers, etc.)
○ AE equipment (Car navigation systems, ECUs, etc.) ACH32C cannot be used for ECUs.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback