BZX84C18 18V
BZX84C18 18V BZX84C18 18V - Brand New NXP Semiconductors IC Chips
Get Quote
Buy Now
BZX84C18 18V
BZX84C18 18V - Brand New NXP Semiconductors IC Chips
Manufacturer Part No: BZX84C18 18V In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNXP Semiconductors
Product CategoryIC Chips
Features
• Planar Die Construction
• 350mW Power Dissipation
• Zener Voltages from 2.4V - 51V
• Ideally Suited for Automated Assembly Processes
• Totally Lead-Free & Fully RoHS Compliant (Notes 1 & 2)
• Halogen and Antimony Free. “Green” Device (Note 3)
• Qualified to AEC-Q101 Standards for High Reliability
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback