MC100EL89DR2
MC100EL89DR2 MC100EL89DR2 - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
MC100EL89DR2
MC100EL89DR2 - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: MC100EL89DR2 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryIC Chips
Description
The 100 series contains temperature compensation.
Features
• 230 ps Propagation Delay
• ESD Protection: > 1 kV Human Body Model,
100 V Machine Model
• PECL Mode Operating Range: VCC = 4.2 V to 5.7 V
with VEE = 0 V
• NECL Mode Operating Range: VCC = 0 V
with VEE = −4.2 V to −5.7 V
• Internal Input Pulldown Resistors
• Meets or Exceeds JEDEC Spec EIA/JESD78 IC Latchup Test
• Moisture Sensitivity Level 1
For Additional Information, see Application Note AND8003/D
• Flammability Rating: UL 94 V−0 @ 0.125 in,
Oxygen Index: 28 to 34
• Transistor Count = 46 devices
• Pb−Free Packages are Available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback