TPA6203A1DGNG4
TPA6203A1DGNG4 TPA6203A1DGNG4 - Brand New Texas Instruments Audio Amplifiers
Get Quote
Buy Now
TPA6203A1DGNG4
TPA6203A1DGNG4 - Brand New Texas Instruments Audio Amplifiers
Manufacturer Part No: TPA6203A1DGNG4 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Audio Amplifiers
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryAudio Amplifiers
Series-
TypeClass AB
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Output-Type1-Channel (Mono)
FeaturesDepop, Differential Inputs, Shutdown, Thermal Protection
Voltage-Supply2.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-MSOP-PowerPad
Max-Output-Power-x-Channels-Load1.25W x 1 @ 8 Ohm
DESCRIPTION
FEATURES
■ BIDIRECTIONAL CROWBAR PROTECTION.
■ VOLTAGERANGE: FROM 62 V TO 270 V.
■ HOLDING CURRENT :
IH = 150mA min.
■ REPETITIVEPEAK PULSE CURRENT :
IPP = 50 A, 10/1000 µs.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback