GRM32DR73A153KW01L
GRM32DR73A153KW01L GRM32DR73A153KW01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32DR73A153KW01L
GRM32DR73A153KW01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32DR73A153KW01L In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance0.015μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.087" (2.20mm)