DEA453960BT-3007B1
DEA453960BT-3007B1 DEA453960BT-3007B1 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Get Quote
Buy Now
DEA453960BT-3007B1
DEA453960BT-3007B1 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Manufacturer Part No: DEA453960BT-3007B1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: RF Filters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryRF Filters
SeriesDEA
ProductBand Pass Filters
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
MountingSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Package-Case1812 (4532 Metric), 8 PC Pad
Frequency3.96GHz Center
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range3.168 GHz to 4.752 GHz
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Filter-TypeBand Pass
Bandwidth1.584GHz
Height-Max0.039" (1.00mm)
Insertion-Loss1.7dB
Ripple-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback