MC12034BDR2G
MC12034BDR2G MC12034BDR2G - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
MC12034BDR2G
MC12034BDR2G - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: MC12034BDR2G In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
The MC12034A can be used with CMOS synthesizers requiring positive edges to trigger internal counters such as Motorola’s MC145xxx series in a PLL to provide tuning signals up to 2.0 GHz in programmable frequency steps.
• 2.0 GHz Toggle Frequency
• Supply Voltage 4.5 to 5.5 V
• MC12034A for Positive Edge Triggered Synthesizers
• 12mA Maximum, –40 to 85°C, VCC = 5.5 Vdc
• Modulus Control Input is Compatible with Standard CMOS and TTL
• Low–Power 8.5 mA Typical
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback