GX1-233B-85-1.8
GX1-233B-85-1.8 GX1-233B-85-1.8 - Brand New Panduit IC Chips
Get Quote
Buy Now
GX1-233B-85-1.8
GX1-233B-85-1.8 - Brand New Panduit IC Chips
Manufacturer Part No: GX1-233B-85-1.8 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerPanduit
Product CategoryIC Chips
MfrAdvanced Micro Devices
Series-
PackageBulk
Product-StatusActive
Core-ProcessorAMD Geode™ GX1
Number-of-Cores-Bus-Width1 Core
Speed233MHz
Co-Processors-DSP-
RAM-Controllers-
Graphics-AccelerationYes
Display-&-Interface-ControllersLCD
Ethernet-
SATA-
USBUSB (2)
Voltage-I-O3.3V
Operating-Temperature0°C ~ 85°C (TC)
Security-Features-
Package-Case352-BGA Exposed Pad
Supplier-Device-Package352-EBGA (35x35)
Additional-Interfaces"AC97 DMA GPIO PCI"
FEATURES
• 0.156" (3.96 mm) C-C
• Accepts PC board thickness of 0.054" to 0.071" (1.37 mm to 1.80 mm)
• Selective gold plating
• Polarizing key is reinforced nylon, may be inserted by hand, requires no adhesive.
APPLICATIONS
For use with 0.062" (1.57 mm) printed circuit boards requiring an edgeboard type connector on 0.156" (3.96 mm) centers
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback