251R15S5R6CV4E
251R15S5R6CV4E 251R15S5R6CV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
251R15S5R6CV4E
251R15S5R6CV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 251R15S5R6CV4E In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance5.6pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±0.25pF
Ratings-
Thickness-Max0.046" (1.17mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback