DEA252450BT-7014D1
DEA252450BT-7014D1 DEA252450BT-7014D1 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Get Quote
Buy Now
DEA252450BT-7014D1
DEA252450BT-7014D1 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Manufacturer Part No: DEA252450BT-7014D1 In Stock
ProductBand Pass Filters
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1008 (2520 Metric), 8 PC Pad
Frequency2.45GHz Center
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Filter-TypeBand Pass
Bandwidth100MHz
Height-Max0.039" (1.00mm)
Insertion-Loss1.2dB
Ripple-
Multilayer Chip Band Pass Filters
For Bluetooth & 2.4GHz W-LAN
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback