C0402X7R0J681K020BC
C0402X7R0J681K020BC C0402X7R0J681K020BC - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0402X7R0J681K020BC
C0402X7R0J681K020BC - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0402X7R0J681K020BC In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
PackagingAlternate Packaging
Package-Case01005 (0402 Metric)
Capacitance680pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.009" (0.22mm)
Features
• A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability.
• Low self-heating and high ripple resistance due to low ESR.
Applications
• General electronic equipment
• Mobile communication equipment
• Power supply circuit
• Office automation equipment
• TV, LED displays
• Servers, PCs, Notebooks, Tablets
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback