NLCV32T-220K-PF
NLCV32T-220K-PF NLCV32T-220K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLCV32T-220K-PF
NLCV32T-220K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLCV32T-220K-PF In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLCV-PF
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.001764 oz
Current-Rating300mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2.2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.094" (2.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency2.52 MHz
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)1.001 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor15 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency21MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance770 mOhms
Self-Resonant-Frequency21 MHz
Q-Minimum15
Product Details
__
Inductors for Decoupling Circuits Wound/For Current
NLCV Series NLCV32
FEATURES
• This is a renewed version of NLC322522.
• Lead-free material is used for the plating on the terminal
• The product uses metal terminals, which realize excellent connection reliability.
• Highly heat resistant thermoplastic resin is used to form the exterior package.
• From 1.0µH to 330µH, all of the products are available.
APPLICATIONS
• Audio-visual equipment including TVs, VCRs and digital cameras.
• Electronic equipment used in onboard automobile equipment including car audio and ECU systems.
• Other electronic equipment including HDDs and ODDs.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback