CY62157DV30LL-55BVXI
CY62157DV30LL-55BVXI CY62157DV30LL-55BVXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY62157DV30LL-55BVXI
CY62157DV30LL-55BVXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY62157DV30LL-55BVXI In Stock
SeriesMoBL®
PackagingTray
Package-Case48-VFBGA
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply2.2 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package48-VFBGA (6x8)
Memory Capacity8M (512K x 16)
Memory-TypeSRAM - Asynchronous
Speed55ns
Format-MemoryRAM
Features
• 4.5V−5.5V operation
• CMOS for optimum speed/power
• Low active power
— 660 mW (max.)
• Low standby power (L version)
— 2.75 mW (max.)
• Automatic power-down when deselected
• TTL-compatible inputs and outputs
• Easy memory expansion with CE and OE options
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback