BZX84C10LT1
BZX84C10LT1 BZX84C10LT1 - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
BZX84C10LT1
BZX84C10LT1 - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: BZX84C10LT1 In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryZener Diodes - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating-Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-23-3 (TO-236)
Tolerance±6%
Power-Max225mW
Voltage-Zener-Nom-Vz10V
Impedance-Max-Zzt20 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr200nA @ 7V
Voltage-Forward-Vf-Max-If900mV @ 10mA
225 mW SOT-23 Zener Voltage Regulator Diodes
GENERAL DATA APPLICABLE TO ALL SERIES IN THIS GROUP
Zener Voltage Regulator Diodes
MAXIMUM CASE TEMPERATURE FOR SOLDERING
PURPOSES: 260°C for 10 seconds
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback