MC33063AVDR2G=33063V
MC33063AVDR2G=33063V MC33063AVDR2G=33063V - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
MC33063AVDR2G=33063V
MC33063AVDR2G=33063V - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: MC33063AVDR2G=33063V In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
1.5 A, Step-Up/Down/Inverting Switching Regulators
Features
• Operation from 3.0 V to 40 V Input
• Low Standby Current
• Current Limiting
• Output Switch Current to 1.5 A
• Output Voltage Adjustable
• Frequency Operation to 100 kHz
• Precision 2% Reference
• NCV Prefix for Automotive and Other Applications Requiring
Unique Site and Control Change Requirements; AEC−Q100
Qualified and PPAP Capable
• These Devices are Pb−Free, Halogen Free/BFR Free and are RoHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback