NR6028T4R7M
NR6028T4R7M NR6028T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR6028T4R7M
NR6028T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR6028T4R7M In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating3A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 120 C
Height2.8 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.110" (2.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)40.3 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.7A
Q factor-
Self Resonant Frequency39MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.7 A
Maximum-DC-Resistance31 mOhms
Self-Resonant-Frequency39 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback