500R07S200JV4T
500R07S200JV4T 500R07S200JV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
500R07S200JV4T
500R07S200JV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 500R07S200JV4T In Stock
Contact us
ManufacturerJohanson
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance20pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.024" (0.61mm)
Product Details
__
[ Johanson ]
SURFACE MOUNT MLCCS 10 - 200 VDC
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback