DO1813H-561MLD
DO1813H-561MLD DO1813H-561MLD - Brand New Coilcraft IC Chips
Get Quote
Buy Now
DO1813H-561MLD
DO1813H-561MLD - Brand New Coilcraft IC Chips
Manufacturer Part No: DO1813H-561MLD In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCOILCRAFT
Product CategoryIC Chips
SeriesDO1813H
ProductPower Inductors
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height5 mm
Length8.89 mm
Width6.1 mm
Tolerance20 %
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency560 nH
Part-#-AliasesDO1813H-561MLB
Maximum-DC-Current6 A
Maximum-DC-Resistance10 mOhms
Self-Resonant-Frequency200 MHz