ECQ-E2155KF
ECQ-E2155KF ECQ-E2155KF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E2155KF
ECQ-E2155KF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E2155KF In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1.5μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.701" (17.80mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay