FFV36A0206K--
FFV36A0206K-- FFV36A0206K-- - Brand New AVX Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
FFV36A0206K--
FFV36A0206K-- - Brand New AVX Film Capacitors
Manufacturer Part No: FFV36A0206K-- In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesFFV3
PackagingBulk
Package-CaseRadial - 4 Leads
Capacitance20μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension1.575" L x 1.417" W (40.00mm x 36.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.984" (25.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max1.575" (40.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC120V
Voltage-Rating-DC700V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay