ASEMB-32.000MHZ-XY-T
ASEMB-32.000MHZ-XY-T ASEMB-32.000MHZ-XY-T - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
ASEMB-32.000MHZ-XY-T
ASEMB-32.000MHZ-XY-T - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: ASEMB-32.000MHZ-XY-T Out of Stock
Product CategoryOscillators
SeriesASEMB, Pure Silicon™
ProductMEMS Oscillators
TypeMEMS (Silicon)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.035" (0.90mm)
Length3.5 mm
Width2.5 mm
Package-Case3.5 mm x 2.5 mm x 0.85 mm
Frequency32MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply1.8 V ~ 3.3 V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current16mA
Ratings-
Frequency-Stability±10ppm
Maximum Operating Temperature+ 105 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage1.7 V to 3.6 V
FEATURES:
• Ultra Miniature Pure Silicon Clock Oscillator
• MEMS Technologyby Discera
• LowPower Consumption <10mA
• Exceptional Stability Over Temp. at -40 to +85°C.
• Low Cost-Compact QFN Plastic Packaging
• Compact Package design
• Available over Extended Operating Temperature
• Capable of surviving up-to 30kg Mechanical Shock (see note #1)
APPLICATIONS:
• CCD Clock for VTR Camera
• Equipment Connected to PCs
• Low Profile Equipment
• Computers and Peripherals
• Lower Cost Crystal Oscillator Replacement
• Portable Electronics (MP3 Players, Games)
• Consumer Electronics such as TV’s, DVR’s, etc.
• Vibrant, Shock-Prone & Humid Environments for Industrial Equipment
• Demanding Military & Automotive Electronics
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay