CCHD-950-50-80.000
CCHD-950-50-80.000 CCHD-950-50-80.000 - Brand New Crystek Corporation Oscillators
Get Quote
Buy Now
CCHD-950-50-80.000
CCHD-950-50-80.000 - Brand New Crystek Corporation Oscillators
Manufacturer Part No: CCHD-950-50-80.000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerCrystek Corporation
Product CategoryOscillators
SeriesCCHD-950
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingCut Strip
Current-Rating15 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.209" (5.30mm)
Length14.2 mm
Width9.14 mm
Package-Case9 mm x 14 mm
Frequency80MHz
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Function-
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current25mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range0 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Output-FormatCMOS
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay