G3NA-210B-AC200-240
G3NA-210B-AC200-240 G3NA-210B-AC200-240 - Brand New Omron Automation and Safety Solid State Relays
Get Quote
Buy Now
G3NA-210B-AC200-240
G3NA-210B-AC200-240 - Brand New Omron Automation and Safety Solid State Relays
Manufacturer Part No: G3NA-210B-AC200-240 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Solid State Relays
Contact us
ManufacturerOmron Automation and Safety
Product CategorySolid State Relays
SeriesG3NA
ProductIndustrial Mount
PackagingBulk
Part-Aliases240 G3NA-210B-200 TO VAC
Mounting-StylePanel
Termination-StyleScrew Terminal
Package-CaseHockey Puck
Mounting-TypeChassis Mount or Panel Mount
Output-TypeAC, Zero Cross
Supplier-Device-Package-
Voltage-Input200 ~ 240VAC
CircuitSPST-NO (1 Form A)
On-State Resistance-
Voltage-Load19 ~ 264 V
Contact-FormSPST (1 Form A)
RelaysRelay
Load-Current10A
Maximum Operating Temperature+ 80 C
Operating temperature range- 30 C
Control-Voltage-Range200 VAC to 240 VAC
Load-Voltage-Rating24 VAC to 240 VAC
Load-Current-Rating10 A
Input-to-Output-Isolation-MethodOptocoupler
Product Details
__
[ OmRON ]
Wide Lineup of General-purpose Solid State Relays with Applicable Loads of 5 to 90 A