2225PC125KAT1A
2225PC125KAT1A 2225PC125KAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
2225PC125KAT1A
2225PC125KAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 2225PC125KAT1A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
CategoriesCeramic Capacitors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusActive
Capacitance1.2?F
Tolerance±10%
Voltage-Rated250V
Temperature-CoefficientX7R
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Package-Case2225 (5763 Metric)
Size-Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.079" (2.00mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
Product Details
__
[ Knowles ]
Technical Information
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay