F0402E0R50FSTR
F0402E0R50FSTR F0402E0R50FSTR - Brand New AVX Fuses
Get Quote
Buy Now
F0402E0R50FSTR
F0402E0R50FSTR - Brand New AVX Fuses
Manufacturer Part No: F0402E0R50FSTR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFuses
Color-
SeriesAccu-Guard® II
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating500mA
Package-Case0402 (1005 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.022" W x 0.016" H (1.00mm x 0.55mm x 0.40mm)
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC32V
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalscUL, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t0.0003
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay