GRM32NR71C335KC01L
GRM32NR71C335KC01L GRM32NR71C335KC01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32NR71C335KC01L
GRM32NR71C335KC01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32NR71C335KC01L In Stock
SeriesGRM
Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance3.3μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.059" (1.50mm)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V,
25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay