TMBYV10-60FILM
TMBYV10-60FILM TMBYV10-60FILM - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
TMBYV10-60FILM
TMBYV10-60FILM - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: TMBYV10-60FILM In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesTMBYV10-60
ProductSchottky Diodes
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.008818 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseDO-213AB, MELF
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageMELF
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 60V
Voltage-Forward-Vf-Max-If700mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max60V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 125°C
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage0.7 V
Ir-Reverse-Current500 uA
If-Forward-Current1 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage60 V
Ifsm-Forward-Surge-Current40 A
DESCRIPTION
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay