MLG0603S18NJT000
MLG0603S18NJT000 MLG0603S18NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG0603S18NJT000
MLG0603S18NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG0603S18NJT000 In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLG
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating150mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.3 mm
Length0.6 mm
Width0.3 mm
Package-Case0201 (0603 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.013" (0.33mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency18nH
DC resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor6 @ 100MHz
Self Resonant Frequency2.2GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current150 mA
Maximum-DC-Resistance1.2 Ohms
Self-Resonant-Frequency2.8 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum6
Product Details
__
MLG Series MLG0603S
FEATURES
• Nominal inductance values are supported from 0.3 to 100nH.
• Provides high Q characteristics.
• The products contain no lead and also support lead-free soldering.
• It is a product conforming to RoHS directive.
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay