B32520C6102J
B32520C6102J B32520C6102J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32520C6102J
B32520C6102J - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32520C6102J In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32520
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.276" (7.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC200V
Voltage-Rating-DC400V
Metallized polyester film capacitors (MKT)
General purpose (stacked/wound)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay